Domů / Léky volně prodejné / Alergie

PSILO-BALSAM drm gel 1x20g


Žádné hodnocení. Kód: 4011548001141 Produktové číslo: 4011548001141 ATC skupina: D04AA32 Popis: Antipruriginóza, včetně antihistaminik, anestetik, atd. Kód SÚKL 0087123
Psilo-Balsam, je antihistaminikem s protialergickým a místně znecitlivujícím účinkem. Psilo-Balsam příjemně chladí, zmírňuje svědění kůže a příznivě působí při podráždění kůže různého původu.
Produkt již není v prodeji
PSILO-BALSAM drm gel 1x20g

Psilo-Balsam je průsvitný gel, který se nanáší na kůži v postiženém místě, lehce se rozetírá a snadno se vstřebává, na kůži nezanechává viditelné zbytky. Léčivá látka difenhydramin hydrochlorid, obsažená v gelu

Psilo-Balsam, je antihistaminikem s protialergickým a místně znecitlivujícím účinkem. Psilo-Balsam příjemně chladí, zmírňuje svědění kůže a příznivě působí při podráždění kůže různého původu.

Protože Psilo-Balsam obsahuje kožní mastnou složku, není nutné gelem ošetřenou kůži dodatečně mastit jiným kožním krémem.

Kdy se lék používá?

Kdy se používá Psilo-Balsam?

Psilo-Balsam je určen k místní léčbě alergických a svědivých projevů kůže při jejím podráždění způsobených nadměrným sluněním, štípnutím nebo bodnutím hmyzu, popáleninami prvního stupně, planými neštovicemi a jiným svěděním kůže z různých příčin.

Psilo-Balsam je určen k léčbě dospělých, mladistvých a dětí starších 6 měsíců.

Kdy byste neměli lék užívat

Kdy se Psilo-Balsam nesmí používat?

Psilo-Balsam nesmí být používán při známé přecitlivělosti na cetylpyridiniumchlorid nebo na ostatní látky obsažené v přípravku.

Psilo-Balsam se nesmí nanášet na sliznici očí, úst a nosu a na poraněnou kůži.

Nežádoucí účinky

Má Psilo-Balsam nežádoucí účinky?

Psilo-Balsam je obvykle velmi dobře snášen, ale v ojedinělých případech se mohou vyskytnout místní reakce přecitlivělosti, jako např. zarudnutí, pálení nebo vyrážka. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcích přerušte léčbu a o dalším používání přípravku se poraďte s lékařem.

Těhotenství a kojení

V těhotenství a v době kojení by se přípravek neměl nanášet na rozsáhlejší, zejména na zanícené nebo narušené kožní plochy.

Dávkování

Jak užívat Psilo-Balsam?

Psilo-Balsam gel se nanese v tenké vrstvě na postižené místo a jeho okolí a jemně se rozetře. Neurčí-li lékař jinak, gel se nanáší několikrát denně (2-4krát denně). Gel se snadno vstřebá a na kůži nezanechává viditelné zbytky. Psilo-Balsam gel se u kojenců a malých dětí nemá nanášet na rozsáhlejší kožní plochy.

Pokud nedojde k ústupu nebo zmírnění příznaků nemoci do 7 dnů nebo se stav zhorší, popř. dojde-li k výskytu nežádoucích účinků nebo neobvyklých reakcí, vyhledejte lékaře.

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Upozornění

Co dělat při náhodném požití?

Dojde-li náhodně k požití gelu, vyhledejte ihned lékařskou pomoc. Jako první opatření se pokuste vyvolat zvracení.

Léčená kožní místa nesmí být vystavena prudkému slunečnímu záření.

Uchovávání

Přípravek uchovávejte při teplotě do 25 st. C.

Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Přípravek lze v lékárnách vydat i bez lékařského předpisu.

Facebook Komentáře
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.