Domů / Péče o tělo / Doplňky stravy

B-Komplex Zentiva drg.30


Žádné hodnocení. Kód: 8594739204836 Produktové číslo: 8594739222632
Přípravek obsahuje vitaminy skupiny B
Výrobce: Zentiva, a.s.
Dostupnost: Zboží není na skladě
Produkt je zařazen do skupiny potravních doplňků bez schválených léčivých účinků. Nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Dodržujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Sleva:
10 %
Cena před slevou: 67 Kč
Ušetříte: 7 Kč
60 Kč , plus doprava
(2 Kč/1 kus(tbl))
 
B-Komplex Zentiva drg.30

 

Přípravek B komplex forte Zentiva obsahuje vitaminy skupiny B, které patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Tyto vitaminy jsou nezbytné pro udržení chodu životních dějů v organizmu, mají významnou úlohu v aktivitě enzymů podílejících se na výměně látkové - na buněčném dýchání, odbourávání uhlovodanů, tuků a aminokyselin, účastní se na procesech využití energie. Jsou nezbytné pro normální funkci tkání - kůže, nervstva, zažívacího traktu, obranyschopnost organizmu apod.  V těhotenství, při kojení a ve stáří je potřeba vitaminů B zvýšena, vyšší potřeba je i při zvýšené tělesné námaze.
 
B-komplex forte Zentiva používají dospělí a mladiství pro prevenci a léčení stavů spojených s nedostatkem vitaminů skupiny B v organizmu. Zvýšená potřeba vitaminů skupiny B je při dlouhotrvajících horečnatých stavech a infekcích, při zvýšené funkci štítné žlázy, po chirurgickém odstranění části žaludku, při vleklých onemocněních zažívacího ústrojí, při poruše vstřebávání ze střev, u alkoholiků, při chronických zánětech jater, při žloutence vzniklé blokádou odtoku žluči do střeva, při dlouhodobém duševním stresu, při prudkém váhovém úbytku u pacientů s jednostrannou výživou, při některých kožních a nervových onemocněních, dále při užívání některých léků, např. při léčení tuberkulózy, při léčbě širokospektrými antibiotiky potlačujícími střevní mikroorganizmy, které vytvářejí vitaminy skupiny B, u žen užívajících pilulky proti početí apod.
Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů mohou B-komplex forte Zentiva užívat těhotné a kojící ženy a děti do 15 let pouze na doporučení lékaře.
 
Dávkování: Neurčí-li lékař jinak, dospělí a mladiství obvykle užívají B-komplex Zentiva 1 - 3 obalené tablety denně.
Užívání nízkých dávek je možné bez časového omezení. Při potřebě vyšších dávek se užívá přípravek B-komplex forte Zentiva.
Dětem se podává 1 obalená tableta 1 - 3krát denně po dobu doporučenou lékařem
 
Složení :    Thiamini hydrochloridum (Vitaminum B1) 2 mg, Riboflavinum (Vitaminum B2) 2 mg, Pyridoxini hydrochloridum (Vitaminum B6) 1 mg, Calcii pantothenas (Vitaminum B5) 3 mg, Nicotinamidum (Vitaminum PP, syn. Vitaminum B3) 20 mg v 1 obalené tabletě.
Jádro: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, stearan vápenatý, mastek.
Potahová vrstva: sacharóza, oxid titaničitý, sodná sůl karmelózy, tekutý parafin, koloidní bezvodý oxid křemičitý,žloutková žluť, bílý a karnaubský vosk, bílý vosk, tuk z ovčí vlny (lanolin).
 
Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů mohou B-komplex forte Zentiva užívat těhotné a kojící ženy pouze na doporučení lékaře.
 
Vitaminy rozpustné ve vodě se z organizmu rychle vylučují ledvinami, jejich jednorázové předávkování nemá žádné následky, jen zcela vzácně může vzniknout předrážděnost.
 
B-komplex forte Zentiva uchovávejte při teplotě 10-25 st. C v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkem.
 
B-komplex forte Zentiva nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.
 
Facebook Komentáře
S tímto zbožím kupují
Biosil Plus tbl.60 Biosil Plus tbl.60 Kód: 8594026360436
Připraveno k odeslání
Sleva:
10 %
Cena před slevou: 85 Kč
77 Kč
Detail
AMBROBENE SIR 100ML 15MG/5ML AMBROBENE SIR 100ML 15MG /5ML Kód: 4030096456241
Připraveno k odeslání
Ambrobene se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest
Sleva:
10 %
Cena před slevou: 123 Kč
111 Kč
Detail
Vitamin C 1000mg Galmed pomeranč eff.tbl.20 Vitamin C 1000mg Galmed pomeranč eff. tbl.20 Kód: 2838549
Připraveno k odeslání
šumivé tablety s příchutí pomeranče
Sleva:
10 %
Cena před slevou: 99 Kč
89 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.