Domů / Péče o tělo / Doplňky stravy

Panthenol forte tbl.30


Žádné hodnocení. Kód: 8595067108537 Produktové číslo: 8595067108537
přípravek je vhodný při pocitech vysušení sliznic, současně přispívá ke snížení únavy a vyčerpání
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!
Produkt je zařazen do skupiny potravních doplňků bez schválených léčivých účinků. Nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Dodržujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Sleva:
10 %
Cena před slevou: 207 Kč
Ušetříte: 21 Kč
186 Kč , plus doprava
(6 Kč/1 kus(tbl))
 
Panthenol forte tbl.30

Doporučené použití:

  • zvlhčuje sliznici dutiny ústní a nosohltanu
  • obzvláště vhodný v období chřipek a nachlazení, nebo při zvýšené zatěži hlasivek
  • při chrapotu, zejména pro všechny, kdo intenzivně namáhají mluvidla – moderátory, zpěváky, učitele,
  • díky pomerančové příchuti jsou tablety při rozpouštění v ústech velmi příjemné a vyvolávají pocit osvěžení.
Složení a účinky
Panthenol tablety jsou zpracovány špičkovou technologií mikronizace, a tím je výrazně zlepšena jejich biologická účinnost a stabilita a jsou vytvořeny podmínky pro rychlý účinek.
Když se řekne panthenol, tak si naprostá většina z nás představí krém nebo pěnu, kterou si mažeme na pokožku při popáleninách či po slunění. Ale co naše vnitřní pokožka, čili sliznice? Ty musí často odolávat mnohem agresivnějšímu prostředí, než jsou sluneční paprsky. Jen si vzpomeňte, když vás pálí v krku při nachlazení. Vše je v jednom ohni. Co s tím? Ideální volbou je právě využití „ krému“ pro sliznice. Jen s tím rozdílem, že tento „krém“ je ve formě cucacích tablet. Ano, dopřejte si šetrnou péči o vaši vnitřní pokožku. Obzvláště sliznice v dutině ústní a krku si zaslouží vaši pozornost. Vždyť zdravé sliznice jsou vizitkou našeho zdravotního stavu a funkční imunity. Doporučujeme 3x denně nechat v ústech volně rozpustit tabletu panthenolu. Díky mikronzaci se účinná látka velmi dobře rozpouští a může rychle působit.
Vitamín B5 neboli kyselina pantothenová patří mezi ve vodě rozpustné vitamíny řady B. V potravinových doplňcích se často vyskytuje také panthenol nebo od něj odvozený dexpanthenol, který se v těle rychle přemění na kyselinu pantothenovou. Ta je přítomna ve všech tělesných tkáních jako součást velmi důležitého koenzymu A, který se zúčastňuje biologicky důležitých reakcí při metabolismu cukrů a tuků. Kromě toho je tento vitamín důležitý pro tvorbu mastných kyselin, steroidních látek, porfyrinů, dalších látek našem v těle. Jako složka enzymů se vitamín B5 účastní metabolických procesů, tj. získávání energie z jednotlivých základních složek potravy (tuky, cukry, bílkoviny), tvorby cholesterolu a steroidních hormonů. Přeměna mnoha léků v játrech a likvidace toxinů vyžaduje rovněž přítomnost kyseliny pantothenové. Vitamín B5 je také zodpovědný za snížení míry únavy a vyčerpání
 
Vážnější nedostatek vitamínu B5 se vyskytuje poměrně zřídka (např. u pacientů s podvýživou, při mentální anorexii). Jeho nedostatek se projevuje jako únava, ospalost, bolest hlavy, potíže s trávením, necitlivost a brnění v rukou a nohou. Experimentálně byla zjištěna chudokrevnost, poškození nadledvin, hypoglykémie (nízká hladina cukru v krvi), poruchy dechu a křeče, poškození nervové soustavy.
 
Lokálně se panthenol používá na urychlení hojení ran nebo povrchových poškození kůže, při popáleninách.

Dávkování:    Podle potřeby, nejvýše však 3 tablety denně, rozpouštět pozvolna v ústech.
 
Upozornění:   Nedoporučuje se překračovat doporučené denní množství. Výrobek není určen k diagnóze, léčení nebo prevenci jakékoliv nemoci, ani jako náhrada pestré stravy. Ukládejte na suchém a chladném místě mimo dosah dětí.
Facebook Komentáře
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.